21.06.2015

XII edycja Festiwalu Dobrego Smaku- Preselekcje

XII edycja Festiwalu Dobrego Smaku odbędzie się już w najbliższy weekend. W tym roku, za sprawą hasła przewodniego, przypomnimy sobie smaki dzieciństwa.  
W tegorocznej odsłonie FDS bierze udział aż 25 restauracji i 11 kawiarni. Podobnie jak rok temu-  tak i teraz na wycieczkę kulinarnym szlakiem będę miała bardzo mało czasu. 
Postanowiłam zatem wykorzystać patent, który sprawdził się poprzednio i spośród festiwalowych dań i deserów wybrać te, które kuszą mnie najbardziej i które najlepiej, moim zdaniem, wpisują się w hasło przewodnie Festiwalu.  
Wszystkie zdjęcia pochodzą z facebookowego profilu Festiwalu Dobrego Smaku 

RESTAURACJE 

LAVASH - Kufte Babci z baraniny

Jedną z tych przyjemności, która potrafi poprawić nawet najpaskudniejszy nastrój w najgorszą pogodę jest pyszne jedzenie w cudownej, domowej atmosferze. Takim miejscem bez wątpienia jest Lavash. Pulpeciki z ziemniakami to zdecydowanie mój smak dzieciństwa, dlatego koniecznie muszę spróbować ormiańskiej wersji tego dania. 


SPÓŁDZIELNIA - Wakacje w Ozorkowie
Spółdzielnia idealnie "wstrzeliła się" ze swoim daniem w tegoroczny motyw festiwalu. Ozorki, buraczki, ziemniaczki i marchewka-to prawdziwy kulinarny evergreen dla dzieciaków dorastających w latach 80-tych. Jeśli tylko każde wydane przez Spółdzielnię festiwalowe danie będzie smakowało tak, jak wygląda poniżej- jestem spokojna o ich świadectwo z czerwonym paskiem ;)


SEÑORITAS Restaurant & Lounge - CHICKEN AND WAFFLES

Kurczak, ziemniaki, surówka z marchewką i jabłkiem (czyli jeden z moich dziecięcych obiadowych zestawów obowiązkowych) podane w tak apetyczny i niebanalny sposób sprawiają, że po prostu nie mogę nie odwiedzić Senoritas.   


KAWIARNIE
JAFFA- SEZAMIE – OTWÓRZ SIĘ!

Bardzo podoba mi się pomysł połączenia polskich i bliskowschodnich smaków dzieciństwa. Jednym z elementów deseru jest "odpowiednik chałwowej waty cukrowej"- a wiadomo, że tak gdzie jest wata cukrowa (lub jej odpowiednik), tam jestem i ja :) 


LODZIARNIA CUKIERNIA WASIAKOWIE - Marzenie Dyzia


Marzenie Dyzia to moim zdaniem najpoważniejszy kandydat do zwycięstwa w kategorii "Propozycja, która najlepiej wpisuje się w temat przewodni Festiwalu". Kapitalny pomysł, genialne uzasadnienie. Brawo!

MEBLOTEKA YELLOW - Chodzi Lisek koło drogi

"Jak oni wpadli na ten pomysł???" - to pytanie, które zadaję sobie co roku, gdy patrzę na festiwalową propozycję Mebloteki Yellow. W tym roku znowu zaskoczyli  - spróbujcie bez patrzenia w opis dania odgadnąć co jest zawinięte w liście botwinki:) 


 TUBAJKA - Gra w smaki

Tubajce jako jedynej udało się połączyć w jednym daniu smaki dzieciństwa kilku pokoleń fundując nam nie jedną, a trzy kulinarne podróże do przeszłości. Dla takiej sentymentalnej przejażdżki warto podjechać do Parku Źródliska :)


Tyle tytułem  moich tegorocznych preselekcji. Ciekawa jestem Waszych typów- koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Na zakończenie zapraszam Was do uważnego obejrzenia festiwalowego spotu :)


1 komentarz :

mavika pisze...

Ja koniecznie muszę odwiedzić Lavash, Lokal, a na deser All star klubokawiarnia :)

font-family: 'Comfortaa', cursive;